Obserwator

Poznaj swoją pasję

Program Obserwator

Pomysł

Kto z nas robi to, co robi tylko i wyłącznie jako wynik własnej inwencji lub pomysłu? Nawet najwięksi wizjonerzy czy kreatywne dusze są w stanie wskazać swoje źródła inspiracji oraz moment, który okazał się kluczowy w podejmowaniu dalszych wyborów zawodowych, życiowych lub po prostu w odkrywaniu swojej pasji. Co by się stało, gdyby takich momentów zabrakło? Niegdyś naturalnym było, że jeśli ojciec był kupcem, to syn tak samo. Jeśli matka zajmowała się rodziną, córki robiły to samo. Jednak, świat rozwija się coraz szybszej, a możliwych ról przybywa. Najwyższy czas, żeby odkryć właśnie tę rolę, która „nas kręci”! Najwyższy czas, by nowa generacja mogła działać z pasją, z powołania, w pełni wykorzystując swoje dary i możliwości! Czyli nadeszła pora na te kluczowe momenty, źródła inspiracji, na bezpośredni kontakt z tym, co jest bliskie sercu naszej młodzieży!

Cel

Celem Programu Obserwator jest umożliwienie młodemu pokoleniu bezpośredniej obserwacji zawodów i pasji starszego pokolenia. Pragniemy dostarczyć im możliwości praktycznego poznawania wybranej branży. Możliwości, których szkolna edukacja nigdy nie dostarczała.

Jak to działa?

Na tej stronie znajdziesz proste narzędzie „GIEŁDA OBSERWATORA”. Zachęcamy Cię, abyś stał się mentorem dla młodych osób, zapraszając je na wybrany czas do swojego miejsca pracy lub wykonywania pasji. Wierzymy, że te chwile mogą zainspirować, a nawet zmienić kurs życia wielu młodych ludzi!

Zgłoszenia

Zgłoszenie do uczestnictwa w programie (zarówno jako mentor, jak i uczestnik) należy przesłać na adres e-mail: obserwator@king.org.pl

Jak wspierać Program Obserwator?

Mentoring – zapraszając młodych ludzi do miejsca swojej pracy lub ukazując im sposób realizowania swojej pasji możesz na zawsze wpłynąć na ich życie!

Promowanie – upowszechniając ten projekt wśród swoich znajomych, możesz poszerzyć naszą Giełdę o kolejne, wyjątkowe możliwości!

Kontakt:

obserwator@king.org.pl

GIEŁDA OBSERWATORA

Oferty Mentorów

O01 – Dzień rozpraw w Sądzie Rejonowym

Obecność na Sali Sądowej podczas rozpraw to coś innego niż teoria prawnicza!

Prawnik zaprasza – ok. 4 godz.


O02 – Dzień w kuchni hotelu 5-gwiazdkowego

Gotowanie to sztuka!

Wybór składników, planowanie menu oraz sama prezentacja – dla mistrzów!

Szef kuchni zaprasza – ok. 8 godz.

Pasje Uczniów

U01 – Lotnictwo / latanie

Bardzo lubię podróżowanie i chciałbym zobaczyć jak się pracuje na lotnisku.

Uczeń prosi – SP klasa 7

U02 – Muzyka / Granie w orkiestrze

W szkole muzycznej uczę się grać na klarnecie, ale chciałbym z bliska zobaczyć jak się gra razem w orkiestrze.

Uczeń prosi – LO klasa 1

Odpowiedź na ofertę Ucznia

Odpowiedź na ofertę Mentora

Dodaj swoją ofertę

Zgłoszenie (nowej) oferty Mentora

Zgłoszenie (nowej) oferty Ucznia

Reinier van den Berg

— Lider Programu Obserwator

Odpowiedzialny za Program Obserwator w ramach Projektu King. Będąc Holendrem mieszkającym od ponad 20 lat w Polsce, wciąż nie może wyjść z podziwu, jak szybko Polska się rozwija i jak wielki potencjał mają Polacy! W kraju z tak bogatą historią i kulturą, zwłaszcza ludzie z powołaniem mogą mieć ogromny wpływ. Ojciec dwójki własnych dzieci i jednej przybranej córki, który zawsze starał się stworzyć im warunki do odkrywania własnych talentów i pasji. Dziś swoje starania przenosi na całe młode pokolenie. Lubi historię, najchętniej w formie dobrych, historycznych filmów lub literatury.