ScouTech

Dotknij technologii jutra!

Program ScouTech

Nowoczesne technologie zmieniają współczesny świat. Celem Skautingu Technologicznego jest zapoznawanie młodych entuzjastów z najnowszymi wynalazkami, innowacjami i technologiami, aby inspirować ich do dalszych odkryć i osobistego rozwoju.

Najbliższy event – wyjazd do Izraela

Izrael nazywany jest często Start-up Nation z racji olbrzymiej ilości powstających w tym kraju nowych biznesów, głównie w obszarze nowoczesnych technologii. To właśnie w Izraelu skonstruowano okulary dla osób niewidomych:
www.orcam.com/en, egzoszkielet dla niepełnosprawnych: www.rewalk.com, urządzenie generujące wodę z powietrza: www.watergen.com, czy też technologię autonomicznych samochodów: www.mobileye.com.

Cel

Wyrusz z nami w podróż szlakiem nowoczesnych technologii i izraelskich start-upów! Razem odwiedzimy miejsca i firmy, które zadziwią Cię i zainspirują nowoczesnymi rozwiązaniami. W tej fascynującej podróży nie może zabraknąć również Jerozolimy. Podczas wycieczki zwiedzimy wspólnie to niezwykłe, historyczne miasto. 

Dla kogo?

Fascynują Cię nowoczesne technologie? Widzisz siebie jako twórcę start-upu? Mieścisz się w grupie wiekowej 13-25 lat? Dołącz do wspólnej przygody! 

Plan wyjazdu

Program obejmuje między innymi wizyty w minimum trzech wybranych firmach technologicznych, w tym w jednej z najsłynniejszych firm izraelskich Mobileye: www.mobileye.com. Wspólnie zwiedzimy również Jerozolimę – w tym najważniejsze, historyczne miejsca, takie jak: Miasto Dawida, Tunele Hiskiasza, Wzgórze Świątynne, Mur Zachodni, Garden Tomb.

Termin: Przełom kwietnia i maja 2020r.(wkrótce podamy dokładny termin)

Czas trwania wyjazdu: 4-5 dni

Koszt: 200-250 USD – opłata obejmuje noclegi w hostelu ze śniadaniem, transport na miejscu, wszystkie bilety wejściowe. Dodatkowe koszty: bilet lotniczy linii dyskontowych (do indywidualnego wykupienia) oraz kieszonkowe w wysokości ok. 100 zł na dzień

Ilość miejsc: 12 uczestników (ilość miejsc ograniczona!)

Zgłoszenia

Wszystkich wstępnie zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza zgłoszeniowego do dnia 23 grudnia 2019 r. Po tym terminie bezzwłocznie podamy ostateczne warunki wyjazdu dla osób wstępnie zakwalifikowanych.

Kontakt:

scoutech@king.org.pl

 

Łukasz Zabłocki

— Lider Programu ScouTech

Jest managerem w firmie technologicznej i na co dzień obserwuje jak nowe technologie głęboko zmieniają świat w dziedzinach takich jak: telekomunikacja, medycyna, rozrywka, rozwiązania IT, usługi, transport. Uważa że, za moment, na szeroką skalę zobaczymy dalsze zmiany które niosą ze sobą technologie takie jak: sztuczna inteligencja, internet rzeczy (IoT), poszerzona rzeczywistość (AR/VR), robotyka, biotechnologia czy inne rozwiązania które niesie ze sobą ‘Przemysł 4.0’.

Jako ojciec czwórki dzieci, uważa że młodzi ludzie powinni dobrze rozumieć możliwości i zagrożenia jakie niosą ze sobą nowe technologie, wiedzieć jak mądrze z nich korzystać, rozumieć jak funkcjonują firmy technologiczne oraz jakie są możliwości i ścieżki rozwoju zawodowego w tym obszarze.